Non-Teaching Staff

SL No Name Designation
REGULAR NON-TEACHING STAFF
1 Sri Gangadhar Dash Assistant Registrar
2 Dr. Sebanti Roul Medical Officer
3 Sri Patap Ku Seth Section Officer
4 Sri Ratnakar Dutta Section Officer
5 Sri Madan Mohan Behera Section Officer
6 Smt. Kalyani Sahoo Personal Assistant
7 Sri Ajay Kumar Nayak Senior Assistant
8 Smt. Aryadhara Das Senior Assistant
9 Sri Upendra Prasad Jena Senior Assistant
10 Sri Susanta kumar Das Senior Assistant
11 Sri Nikhilananda Dhal Lab Tech-Cum-Store Keeper
12 Mrs Sunita Behera Lab Tech-Cum-Store Keeper
13 Sri Ratikanta Behera Assistant Librarian
14 Sri Raj Kumar Jena Lab Tech-Cum-Store Keeper
15 Sri Pankaj Ku. Dhal Computer Programmer
16 Sri Ashis Ku. Pradhan Computer Programmer
17 Sri Lalitendu Rout System Manager
18 Sri Bishnu Prasad Sahu Manager,Guest House
19 Sri Sasanka Sekhar Swain Manager,Guest House
20 Sri Mukteswar Mohapatra Assistant Librarian
21 Ms. Mrunalini Priyadarsini Laboratory Assistant-Cum-Storekeeper
22 Sri Jiban Ku. Behera Laboratory Assistant-Cum-Storekeeper
23 Sri Raumyaranjan Swain Laboratory Assistant-Cum-Storekeeper
24 Sri Suryakanta Murmu Laboratory Assistant-Cum-Storekeeper
25 Sri Lingaraj Murmu Laboratory Assistant-Cum-Storekeeper
26 Sri Sangram Keshari Bisoi PEO
27 Sri Bikash Kumar Barik Senior Assistant
28 Ms. Minatee Patra Nurse
29 Sri Ashrumochan Barik Pharmacist
30 Sri Umesh Ch. Barik Junior Stenographer
31 Sri Phakir Mohan Swain Junior Stenographer
32 Sri Deepak Kumar Mishra Typist
33 Sri Pradeep Ku. Gan Junior Assistant
34 Sri Jagodish Ch.Masanta Junior Assistant
35 Smt. Sagarika Chaudhury Junior Assistant
36 Sri Dilip Ku.Muduli Junior Assistant
37 Sri Satya Ranjan Panda Junior Assistant
38 Sri Pradeep Ku. Muduli Jr. Assistant-Cum-DEO
39 Smt.Uttama Sahoo Jr. Assistant-Cum-DEO
40 Sri Manas Ku.Majhi Junior Assistant
41 Smt. Sukanti Khatua Junior Assistant
42 Sri Mohendra Hansda Junior Assistant
43 Smt. Damayanti Majhi Junior Assistant
44 Sri Krishna Ku. Das Junior Assistant
45 Sri Safic Chand Kisku Junior Assistant
46 Ms. Dhanidipti Murmu Junior Assistant
47 Sri Tarini Ku. Jena Junior Assistant
48 Sri Niskranta Ku. Lenka Dairist
49 Sri Santosh Ku. Sahu Driver
50 Sri Brahmananda Behera Cook
51 Sri Nihar Ranjan Behera Cook
52 Sri Rajes Ku. Parhi Library Attendant
53 Sri Rabindra Mohanty Library Attendant
54 Smt. Baisakhi Dey Laboratory Attendant
55 Sri Ramin Ku. Pradhan Laboratory Attendant
56 Sri Santosh Ku. Sing Laboratory Attendant
57 Ms. Supriya Majhi Laboratory Attendant
58 Sri Santosh Ku. Nayak Laboratory Attendant
59 Ms. Gayatri Mandal Laboratory Attendant
60 Sri Pradeep Ku. Nayak Laboratory Attendant
61 Smt. Anjali Pradhan Dresser
62 Sri Karunakar Behera Peon
63 Sri Surendra Behera Peon
64 Sri Shyma Sundar Singh Peon
65 Sri Ranajeet Ku. Pradhan Peon
66 Sri Balabhadra Dehury Peon
67 Sri Chandaneswar Sahu Peon
68 Sri Hemanta Ku. Das Peon
69 Sri Pradipta Ku. Nanda Peon
70 Sri Sukanta Ku. Dwibedy Peon
71 Sri Mahaprasad Behera Peon
72 Sri Ramani Kanta Majhi Peon
73 Sri Gatikrushna Patra Peon
74 Sri Purna Ch. Parida Peon
75 Sri Satyashree Satyasundar Jena Caretaker
76 Smt. Puspalata Mohanty Matron
77 Smt. Basanti Kisku Matron
78 Smt. Bhagyashree Pradhan Matron
79 Smt. Sabita Jena Matron
80 Sri Pravakar Sahoo Caretaker
81 Sri Maheswar Pradhan Peon
82 Sri Kanhu Charan Nanda Watchman
NON-TEACHING STAFF ENGAGED THROUGH SERVICE PROVIDER
1 Sri Arun Kumar Jena Project Engineer
2 Sri Manoj Kumar Rout System Manager
3 Miss Suranjita Dash Professional Assistant
4 Mr. Purna Chandra Muduli Professional Assistant
5 Smt. Sucharita Behera Jr. Assistant-Cum-DEO
6 Mr. Amaresh Ku. Barik Jr. Assistant-Cum-DEO
7 Mr. Pravakar Dutta Jr. Assistant-Cum-DEO
8 Smt. Chaitali Dey Jr. Assistant-Cum-DEO
9 Smt. Suchismita Behera Jr. Assistant-Cum-DEO
10 Smt. Ranjeeta Palai Jr. Assistant-Cum-DEO
11 Mr. Sanjeeb Ku. Nayak Jr. Assistant-Cum-DEO
12 Mr. Abinash Roul Jr. Assistant-Cum-DEO
13 Mr. Jagannath Sahu Jr. Assistant-Cum-DEO
14 Mr. Tapan Kumar Sahu Jr. Assistant-Cum-DEO
15 Mrs. Farida Zalal Jr. Assistant-Cum-DEO
16 Mr. Satyadip Panda Jr. Assistant-Cum-DEO
17 Smt. Mamata Rani Das Jr. Assistant-Cum-DEO
18 Mr. Narayan Barik Jr. Assistant-Cum-DEO
19 Mr. Sandeep Giri Jr. Assistant-Cum-DEO
20 Mr. Akshya Kumar Jee Lib. Asst.
21 Mr. Anil Kumar Sahoo Electrician
22 Mr. Rajib Lochan Das Electrician
23 Mr. Harekrushna Mohanty Driver
24 Mr. Prakash Ku. Maity Plumber
25 Mr. Girish Munda Peon
26 Mr. Deepak Ku. Barik Peon
27 Mr. Ganeswar Sahu Peon
28 Mr. Debendra Behera Peon
29 Mr. Bibekananda Pradhan Peon
30 Mr. Bibekananda Pradhan Peon
31 Mr. Satyakanta Biswal Peon
32 Mr. Sakti Sankar Behera Peon
33 Mr. Dillip Ku.Pandit Peon
34 Mr. Sanjay Ku. Sahu Peon
35 Mr. Prashanta Das Peon
36 Mrs. Damayanti Roul Peon
37 Mr. Saroj Kumar Behera Peon
38 Ms. Gayatri Jena Peon
39 Mr. Dayanidhi Pal Peon
40 Mr. Apurba Kumar Rout Peon
41 Smt. Laxmi Sahoo Peon
42 Mr. Bikash Munda Peon
43 Mr. Kishore Ch. Mohapatra Peon
44 Mr. Shyamsundar Singh Peon-Cum-Mali
45 Mr. Muktikanta Dalai Sweeper
46 Mr. Muralidhar Sahu Sweeper
47 Mr. Kuanriya Tudu Sweeper
48 Mr. Sridhar Gochhayat Mali-Cum-Sweeper
49 Sri Ramakanta Mukhi Sweeper
50 Sri Jeetendra Ku. Panda Sweeper
51 Smt. Archana Pradhan Sweeper
52 Sri Santosh Mukhi Sweeper
53 Sri Debendra Sing Sweeper
54 Sri Chakradhar Kuanar Sweeper
Copyright@2021 fmuniversity.nic.in All Right Reserved .Website developed By National Informatics Centre, Bhubaneswar